Drukarki atramentowe – wady i zalety

drukarka atramentowa nie jest wcale taka droga w eksploatacji

Drukarki atramentowe – oferujące Dr Tusz, to najchętniej wybierane urządzenia drukujące do gospodarstw domowych. Przy ich wyborze użytkownicy kierują się głównie ceną, co nie zawsze jest rozsądnym podejściem. Podstawa to bowiem funkcjonalność. Jakie rodzaje drukarek atramentowych są do wyboru i w które z nich opłaca się inwestować?

Rodzaje drukarek atramentowych

Najczęściej dzieli się je na dwie, podstawowe kategorie: drukarki ze zintegrowaną głowicą bądź bez zintegrowanej głowicy. Które z nich będą lepsze? Te pierwsze posiadają stosunkowo tanie zamienniki, dzięki czemu koszt ich eksploatacji nie będzie zbyt wysoki. W związku z tym, że każdy kolor tuszu znajduje się w oddzielnym pojemniku, łatwo wymienić pojedynczy kolor. Drukarki ze zintegrowaną głowicą trzeba używać stosunkowo często, ponieważ większa przerwa powoduje schnięcie tuszu, a od tego już bardzo blisko do uszkodzenia głowicy. Co więcej nie istnieje możliwość regeneracji zbiorników.

Czy drukarki bez zintegrowanej głowicy okażą się lepszym wyborem? To zależy. Minusem będą z pewnością droższe wkłady. W tym przypadku zbiorniki tuszu są już trójkolorowe, dlatego nie da się wymienić tylko jednego koloru. Nie należy się jednak przesadnie obawiać o ich zaschnięcie, ponieważ łatwo można wymienić tylko zbiornik albo po prostu oddać go do regeneracji, gdyż nie jest to drogie rozwiązanie.

Jaką drukarkę atramentową wybrać?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wybierając drukarkę atramentową warto zwrócić uwagę na koszt jej użytkowania. Najważniejsza będzie cena wkładu oraz wydajność zbiorników. W sklepach znajdziemy także urządzenia wielofunkcyjne łączące funkcję drukarki ze skanerem. To dobry zakup dla osób, które drukują dużą ilość dokumentów. Nowoczesne urządzenia wyposażone są w szereg praktycznych rozwiązań.