Drukarki laserowe kolorowe – czy to dobry wybór?

najlepsza na rynku drukarka laserowa

Wybór urządzenia drukującego ma decydujący wpływ na jakość wydruku. Jest to szczególnie istotne w przypadku fotografii i grafik. Panuje powszechna opinia, że do tego celu najlepiej służą drukarki laserowe. Ile w tym prawdy i czy rzeczywiście mają w tym względzie przewagę nad drukarkami atramentowymi?

Drukarka laserowa, a atramentowa

Wydruk z drukarki atramentowej w dużej mierze jest uzależniony od rodzaju papieru. Tańsze modele nie do końca zadowolą wymagających użytkowników, ponieważ obraz może być niedostatecznie ostry, a niekiedy nawet wyblakły. Właśnie dlatego najczęściej poleca się je na użytek domowy. Będą doskonałe zwłaszcza dla uczniów i osób, które muszą drukować duże ilości dokumentów. Jeżeli jednak ma to być urządzenie bardziej uniwersalne, to zdecydowanie lepiej wybrać drukarki laserowe kolorowe – Dr Tusz – obszerna oferta. Dlaczego? Po pierwsze zapewniają one o wiele szybszy wydruk, a po drugie, jego jakość będzie wyższa. Z powodzeniem wydrukuje więc różnego rodzaju grafiki, a także zdjęcia.

Ile kosztuje dobra drukarka laserowa?

Decydując się na zakup drukarki laserowej kolorowej, trzeba wziąć pod uwagę także koszty jej eksploatacji. Uwzględnić należy zatem wydajność tonerów oraz ewentualną wymianę części. Urządzenia tego rodzaju wyposażone są zazwyczaj w 4 tonery, z czego 3 są kolorowe, a 1 czarny. Przy ich użyciu wydrukować można nawet do 1200-1500 stron. Niestety, cena tonerów jest dość wysoka. Standardowy, czarny toner kosztuje ok. 150 złotych, a może być nawet jeszcze droższy. Przy częstym stosowaniu koszty zakupu tonerów mogą przewyższyć nawet cenę drukarki. Sposobem na poszukiwanie oszczędności jest regeneracja tonerów lecz nie zawsze wpływa to dobrze na pracę urządzenia. Koszt eksploatacji drukarek atramentowych nie będzie jednak dużo mniejszy, dlatego jakość wydruku trzeba mieć na uwadzę jako parametr najważniejszy.