Tania drukarka atramentowa. Na co uważać przy zakupie?


Zakup drukarki atramentowej, często wiąże się z zaskakująco niskimi kosztami. Są drukarki – szczególnie w promocji – sprzedawane za nieco ponad sto złotych. Oczywiście nowe, pełnowartościowe i z gwarancją producenta. Cena niewątpliwie zachęca do zakupu. Nie zawsze jednak zakup takiej drukarki to dobre rozwiązanie, koszty bowiem mogą się pojawić w tracie jej eksploatacji i nie będą niskie. Cena zakupu urządzenia ma bowiem mniejsze znaczenie. Warto jednak pamiętać by była to tania w eksploatacji drukarka atramentowa

Tusze droższe od drukarki? To możliwe

Nierzadko wydatki pojawiają się już po zakupie drukarki, w chwili konieczności zakupu nowych tuszy. Szybko okazuje się, że nowy nabytek to nie jest drukarka z tanim tuszem. Wręcz przeciwnie, bowiem koszt zakupu tuszy jest bardzo wysoki, co więcej, pojemność pojemników na tusz, powoduje, że zakup nowych konieczny jest dość często. Jak uniknąć takiej sytuacji? To banalnie proste. Mieć świadomość, że tania drukarka z tanimi tuszami to wyjątkowa sytuacja i przed zakupem drukarki, dokładnie przeanalizować dostępność i cenę tuszy do niej. 

Tania drukarka to drogie tusze

Z reguły tania drukarka z niedrogimi tuszami to mit. To własnie nieco droższe drukarki atramentowe to te, które gwarantują niskie koszty drukowania. To drukarki, do których oryginale tusze są niedrogie, co więcej, dostępne są także tusze zamienniki, które zawsze są o wiele tańsze niż tusze oryginalne. Szukając taniej w eksploatacji drukarki, warto też sprawdzić, czy ta, która nas interesuje, posiada tusze, które można samodzielnie napełniać. Taka opcja zapewnia najniższe koszty drukowania. Zestaw do wielokrotnego napełniania pojemników na tusz kosztuje bowiem o wiele mniej niż komplet tuszy. Jeśli uda się kupić taką drukarkę, można mieć pewność, że koszty eksploatacji będą bardzo minimalne.