Urządzenie wielofunkcyjne z drukarką laserową kolorową – idealne do twojego biura

urządzenie wielofunkcyjne z drukarką laserową kolorową

Urządzenie wielofunkcyjne z drukarką laserową kolorową jest przeznaczone do drukowania, skanowania i kopiowania dokumentów w kolorze. Działanie drukarki laserowej różni się od działania drukarki atramentowej. Zamiast natryskiwać atrament na stronę, drukarka laserowa wykorzystuje czerwone, niebieskie i zielone światło, naświetlając stos specjalnego papieru światłoczułego bezpośrednio lub pośrednio tym kolorowym światłem. Drukarka laserowa wykorzystuje proces elektrostatyczny do produkcji dokumentów w przeciwieństwie do drukarki atramentowej, która wykorzystuje system mark-and-warp. Dobrze, że dziś dostępnych jest wiele kolorowych drukarek laserowych!

Jak wybrać urządzenie wielofunkcyjne z drukarką laserową kolorową?

Pierwszym krokiem podczas badania kolorowych drukarek laserowych jest decyzja, do czego potrzebujesz drukarki. Dla większości biur, drukowanie obejmuje głównie czarno-białe dokumenty. Urządzenie wielofunkcyjne z drukarką laserową kolorową to zły wybór dla tego typu zadań i nie będzie opłacalna. Jeśli drukujesz dużo kolorowych dokumentów, kolorowa drukarka laserowa jest najlepszym wyborem. Dla fotografów lub projektantów graficznych, którzy muszą drukować zdjęcia lub inne kolorowe dokumenty, kolorowa drukarka laserowa jest koniecznością. Większość kolorowych drukarek laserowych może również w razie potrzeby drukować w czerni i bieli. Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze kolorowej drukarki laserowej jest rodzaj papieru, którego planujesz używać. Niektóre drukarki laserowe są zaprojektowane do pracy najlepiej z niektórych rodzajów papieru, więc ważne jest, aby zbadać, które papiery są najlepsze dla drukarki.

urządzenie wielofunkcyjne z drukarką laserową kolorową

Różnice między drukarkami atramentowymi a laserowymi

Drukarki atramentowe rozpylają atrament na papier za pomocą małych dysz, które można wymieniać. Drukarki laserowe wykorzystują proces zwany obrazowaniem bezpośrednim, w którym naładowany bęben przenosi toner z obracającej się karuzeli na papier. Toner z drukarki atramentowej jest zwykle pigmentowany, ale toner z drukarki laserowej jest niepigmentowany, więc nie wysycha. Dzięki temu drukarka atramentowa jest idealna do drukowania zdjęć, ponieważ atrament pigmentowy szybko wysycha. Drukarka laserowa jest lepsza do drukowania dokumentów, ponieważ toner nie rozmazuje się.