Co wpływa na jakość wydruku?


Zakup odpowiedniego sprzętu drukującego to nie jedyna rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę, gdy zależy nam na wysokiej jakości wydruku. Oczywiście, rodzaj urządzenia wpływa na bardzo wiele kwestii. Do wyboru są m.n. drukarki laserowe lub atramentowe. Nieco inny typ polecany jest do drukowania dokumentów, a inny do fotografii. Duże znaczenie ma także tusz. To zazwyczaj od niego zależna jest wyrazistość druku.

Jaki tusz wybrać?

tusze do hp 655To właśnie tusz odpowiada za intensywność wydruku oraz jego dokładność. Z tego też względu najlepiej wybrać kartridż, który jest polecany przez producenta. Będzie dobrze współgrał z drukarką, zapewniając jej lepszą pracę. Wśród tego rodzaju tuszy dużą popularnością cieszy się zwłaszcza tusz hp 655 – występuje w czarnym kolorze. Jego główna zaleta to wysoka wydajność i stosunkowo niska cena. Jego wymiana na inny tusz może sprawić, że pogorszy się jakość wydruku. Niedopuszczalne jest stosowanie tuszów z niepewnego źródła, ponieważ mogą nawet doprowadzić do uszkodzenia urządzenia.

Czy można za to stosować zamienniki tuszy? Nie powinny one w znacznym stopniu wpłynąć negatywnie na pracę drukarki, lecz niekoniecznie zapewnią identyczną wyrazistość wydruku. Producenci zazwyczaj dopuszczają ich stosowanie, chociaż zdarza się, że nowe urządzenia wyposażone są w specjalny system, który je wykrywa. Wówczas w przypadku ewentualnej usterki gwarancja może nie zostać uznana.

Drukarka na użytek domowy

Na użytek własny nie potrzebujemy zazwyczaj profesjonalnego urządzenia. Wystarczy wydruk dokumentów, a niekiedy również skaner. Osoby, którym zależy na drukowaniu fotografii muszą jednak rozejrzeć się za nieco lepszymi parametrami. Zazwyczaj uznaje się, że do tego celu warto wybrać właśnie drukarkę laserową. Niemniej, w takim przypadku na także trzeba mieć na uwadzę, to jakie tonery wybieramy.