Czy warto używać oryginalnych tuszy do drukarek?

oryginalne tusze są najlepsze

Na eksploatację drukarki wpływa bardzo wiele czynników: głównie zaś częstotliwość i rodzaj drukowania, a także zastosowane tusze. Na rynku znaleźć można oryginalne tusze dedykowane do konkretnych sprzętów drukujących, jak również ich popularne zamienniki. Które z nich opłaca się stosować i w jakich sytuacjach?

Oryginalne tusze zawsze wydajne

do kupienia oryginalne i zamienniki hp 650Decydując się na zakup oryginalnych tuszy do drukarki, mamy pewność, że są dedykowane do konkretnego modelu urządzenia. Można zaobserwować to na przykładzie tuszu HP 650, który uznawany jest za jeden z najlepszych dla urządzeń właśnie tej marki. Jest to czarny tusz, cechujący się wysoką wydajnością. Jaką jeszcze przewagę mają oryginalne tusze nad zamiennikami? Najważniejsza będzie jakość wydruku. Drukując przy pomocy oryginalnych tuszy, jak tusz HP 650 – do nabycia w dobrej cenie, mamy gwarancję wyrazistości kolorów czy krawędzi. O ile nie ma to aż takiego znaczenia w przypadku dokumentów, o tyle przyda się do drukowania zdjęć i rysunków. Nie trzeba się jednak obawiać, że stosowanie zamienników wpłynie na okres gwarancyjny drukarki. Zdecydowana większość producentów dopuszcza ich stosowanie.

Czy warto zainwestować w zamienniki tuszy?

Odpowiedź na to pytanie nigdy nie jest jednoznaczna, ponieważ w dużym stopniu zależy od indywidualnych zapotrzebowań. Zamienniki na pewno będą o wiele tańsze. Ta różnica może wynosić nawet 60-70%. Jest zatem bardzo istotna w przypadku częstej eksploatacji drukarki. Nie zawsze będą jednak oferować zbliżoną jakość druku. Na potrzeby ucznia okaże się wystarczająca.

Producenci drukarek często zarabiają głównie na na urządzeniach drukujących, ale oryginalnych tuszach i innych akcesoriach, stąd ich wysoka cena. Czy opłaca się zatem z nich korzystać? Jeżeli zależy nam na drukowaniu zdjęć i obrazów ze szczegółowymi detalami, to jak najbardziej.