Drukarki atramentowe marki HP – czy warto w nie inwestować?

bardzo dobra drukarka atramentowa firmy HP

HP to jeden z najbardziej znanych producentów urządzeń elektronicznych. Wśród jego asortymentu dużą popularnością cieszą się zwłaszcza drukarki oraz urządzenia wielofunkcyjne. Za dobrą jakością stoi zazwyczaj wyższa cena. Czy tak będzie również w tym przypadku i czy opłaca się w nie inwestować?

Innowacyjne rozwiązania

Marka HP ma wiele do zaoferowania klientom z segmentu biznesowego. Ciekawą propozycję stanowi drukarka HP OfficeJet Pro, której największą zaletą jest niski koszt wydruku pojedynczej strony, w tym także w kolorze. W przeliczeniu ma być ponoć mniej więcej o połowę tańsza od druku laserowego. Do gospodarstw domowych przyda się za to z pewnością drukarka PageWide, która drukuje nawet do 75 stron na minutę.

Tusz zaawansowany technologicznie

Zmiany dotyczą także tuszu. Do tej pory do najczęściej stosowanego należał tusz HP 652 – proponowany przez Dr Tusz, doceniany głównie za wydajność. Teraz tusze mają umożliwiać pracę również w niższej temperaturze. To opatentowane rozwiązanie marki HP, dlatego na próżno szukać ich zamienników. Jak więc można się spodziewać ich cena będzie nieco wyższa. Co więcej, drukarka wykryje nieoryginalne tusze, nie oznacza to jednak, że przestanie działać. W przypadku wykrycia ewentualnego błędu, w serwisie od razu będzie wiadomo, że za usterkę mogą odpowiadać nieoryginalne tusze, przez co gwarancja może nie zostać uznana. Nie będzie już również problemów z zasychającym tuszem. W przypadku tuszu HP 652 rzadko pojawiał się tego rodzaju problem, teraz jednak zostanie całkowicie wyeliminowany, a wszystko to dzięki specjalnej zatyczce.

Jak zatem widać zmiany są bardzo znaczące i w większości stanowią dużą zaletę. Marka HP pokazuje więc, że niezmiennie idzie z duchem czasu, wprowadzając liczne innowacje czy praktyczne rozwiązania.