Tusz do drukarki – na co zwracać uwagę dokonując jego wyboru?


Drukarka stanowi jedno spośród tych urządzeń, które pomimo że coraz większą liczbę danych przechowuje się w tak zwanej chmurze, to jednakże ciągle jest nam potrzebne, ponieważ konieczność posiadania wydruków papierowych wciąż pozostaje spora. Niewątpliwie inną kwestie stanowi wybór odpowiedniej drukarki. Będzie to rzecz jasna zależeć od naszych konkretnych potrzeb. 

Jeżeli podjęliśmy decyzję odnośnie kupna atramentowej drukarki, to następnym krokiem, będzie zaopatrzenie się w odpowiedni zestaw tuszy. Ich kupno, to nierzadko bardzo kosztowny wydatek, tym bardziej w wypadku niewielkich przedsiębiorstw. Wymienianie wkładów parę razy w ciągu miesiąca w wypadku wybranych typów drukarek, może dosyć mocno odbić się na posiadanym budżecie. Na co powinniśmy zwracać uwagę wybierając tusze do drukarek

Oznaczenie 

Jeśli chcemy kupić nowy tusz do drukarki – zamiennik bądź oryginał – musimy znać symbol zastosowanego atramentu. 

Oznaczenie to tusze posiadają w specyfikacji drukarki na witrynie internetowej producenta, albo w specyfikacji produktu, w którym kupiliśmy urządzenie. 

Wydajność 

Każdy z tuszy, odznacza się określoną pojemnością, którą przelicza się na liczbę możliwych kartek do wydrukowania (w przypadku 5-procentowego zadrukowania strony). W wypadku wybranych drukarek, możliwie jest zastosowanie tuszów XL, które mają większą pojemność, aniżeli w standardzie. 

Cena 

Jeśli do wyboru mamy standardowe tusze, albo te o pojemności XL, dokonując porównania ich ceny i wydajności, możemy wysunąć wnioski, który z tuszy będzie korzystniejszy w zakupić. Na przykład: 

  • tusz czarny w cenie 52 złotych, ma wydajność 304 stron: 52/304 = 17 gr. za stronę,
  • tusz czarny XL w cenie 73 złotych, mający wydajność 500 stron: 73/500 = 15 gr. za stronę. 

HP tusze dostępne na stronie https://www.drtusz.pl/tusze-hewlett-packard-hp-zamienniki-oryginalne-c-50200000003.html